مقایسه تلفن‌های گرنداستریم سری GRP و GXP

طراحی یکپارچه

اگر با تلفن های تحت شبکه گرنداستریم  آشنا باشید ، در یک مقایسه سریع بین این دو سری GXP و GRP بلافاصله متوجه تفاوت در  طراحی ظاهر دستگاه‌ها خواهید شد. سری تلفن های IP GXP1600، GXP1700 و GXP2100 همگی در زمان‌های مختلف عرضه و ساخته شده اند و ظاهر کلی آنها این تفاوت را نشان می دهد . اما تلفن‌های گرنداستریم سری GRP دارای طراحی یکپارچه در همه مدل‌ها است که حسی مدرن و پیشرفته بودن تجهیزات به کاربر می‌دهد. 

علاوه بر این، سری GRP دارای یک رابط کاربری یکپارچه برای کانفیگ در همه مدل‌ها نیز می‌باشد. این رابط کاربری نه تنها به گونه‌ای طراحی شده است که برای کاربر معمولی راحتر باشد، بلکه دسترسی آسان‌تر به ویژگی‌های مدیریت تماس و بهره‌وری تمرکز دارد. 

به دلیل این عوامل، طراحی یکپارچه سری‌های GRP نه تنها با ظاهر بهتری  ارائه شده ، بلکه استفاده مفیدتر و کاربردی برای کاربر به وجود می‌آورد.

تلفن ویپ چیست

پیکربندی و مدیریت

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP نه تنها تفاوت طراحی کلی با سری GXP دارند، بلکه دارای ویژگی‌های کلیدی  نیز هستند که تنظیم و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. هر مدل در سری GXP ، نرمافزار یا فریم‌ور مخصوص به خود را دارد، در حالی که دستگاه‌های نسل GRP گرنداستریم دارای یک سیستم‌افزار یکپارچه در همه مدل‌ها هستند که فرآیند ارتقا و بروزرسانی دستگاه‌های GRP ، توسط هر تیم فناوری اطلاعات یا نصب‌کننده‌های سیستم را ساده می‌کند.

علاوه بر این،  تلفن‌های ویپ را می توان به طور کامل در سیستم GDMS گرنداستریم مدیریت کرد. GDMS یک راه حل مبتنی بر کلود ارائه می دهد که در آن نصب کنندگان ویپ و کارشناسان فناوری اطلاعات می‌توانند دستگاه‌های Grandstream مانند سری GRP را پیکربندی و مدیریت کنند. این قابلیت به نصاب این امکان را می‌دهد که بتوانند همه‌ی درخواست‌های خود را از یک پلتفرم مدیریت کنند و دستگاه‌ها را در گروه‌های از پیش تعریف‌شده برای استفاده و نظارت سازمان‌دهی کنند. 

در ضمن قابلیت Zero-Config برای همه مدل‌های جدید گرنداستریم در دسترس است، به این معنی که دستگاه‌های GRP را می‌توان به صورت خودکار پیکربندی کرد . زمانی که تلفن‌ها به شبکه‌ای با یک مرکز تلفن ویپ  UCM که Zero-Config روی آن فعال است ،متصل شوند می‌توان به صورت اتوماتیک یک داخلی بر روی آن رجیستر کرد. 

این قابلیت ها در کنار هم قرار می گیرند تا تهیه، پیکربندی و مدیریت سری GRP را در مقایسه با مدل های GXP ساده‌تر کنند.

icon About
امروزه شاهد تنوع بسیار زیاد محصولات و خدمات هستیم و این به عنوان شروع یک رقابت بزرگ برای افرادی که در این حوزه ها فعالیت می کنند به حساب می‌آید.

هدف و عملکرد روشن تر

دستگاه‌های GRP به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر یک هدف کاربردی و سناریوی مورد استفاده خود را داشته باشند. 

در حالی که بین تعداد اکانت‌های SIP، دکمه‌های نمایش خطوط یا لاین و کلیدهای چند منظوره (MPK)  ارتباط وجود دارد، تصمیم‌گیری در مورد انتخاب تلفن مناسب برای استفاده بر اساس ویژگی‌های آنها آسان‌تر است. 

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP به دو دسته تلفن های تحت شبکه پرکاربرد و تلفن‌های تحت شبکه حرفه‌ای تقسیم می‌شود.  مقرون به صرفه بودن همراه با پشتیبانی از برخی ویژگی ضروری تلفن ویپ برای  تلفن‌های پرکاربرد در اولویت است ، در حالی که تلفن های تحت شبکه حرفه‌ای قیمت بالاتری دارند اما اندازه صفحه نمایش بزرگتر، کلیدهای سخت بیشتری برای مدیریت سریع تماس/استفاده از MPK و قابلیت های Wi-Fi دارند. 

سری GRP در مقایسه با سری GXP، حق انتخاب تلفن ویپ مناسب بر اساس قیمت و نیازهای کاربران را آسانتر کرده است.

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP دارای مجموعه ای از قابلیت‌ها و امکانات هستند که باعث می شود در مقایسه با سری GXP به عنوان نسل بعدی تلفن‌های تحت شبکه گرنداستریم متمایز باشند. طراحی یکپارچه و ملموس، پیکربندی و مدیریت پشتیبان بهتر، و موارد استفاده واضح تر، همگی با هم ترکیب می شوند تا یک انتخاب تلفن ویپ عالی برای کارشناسان IT و مشاغل ارائه دهند. اگر آماده کسب اطلاعات بیشتر در مورد سری GRP هستید، با کلیک کردن بر روی دکمه زیر به راهنمای خرید ما در فروشگاه محصولات نگاهی بیندازید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

question