راه اندازی تونل های VPN گرنداستریم

VPN گرنداستریم

قبل از شروع، ارزش دارد به مزایای اصلی VPN ها اشاره کنیم،

تجهیز کاربران به شبکه های واقعاً ایمن، از جمله: احراز هویت مشتری برای منع هر کاربر غیرمجاز از دسترسی به شبکه VPN شما، رمزگذاری و محرمانگی برای جلوگیری از حملات هک و استراق سمع، ترافیک شبکه و همچنین یکپارچگی داده ها برای حفظ ثبات و قابل اعتماد بودن همه پیام های رد و بدل شده. 

این تونل‌های سرویس گیرنده و کاربر همیشه از رمزهای عبور یا گواهی‌های دیجیتال استفاده می‌کنند و کاربران باید قبل از ایجاد تونل‌های VPN ایمن احراز هویت شوند و آنها را واقعاً ایمن و برای شبکه‌های شما ارزشمند می‌کند.

تلفن ویپ چیست

OpenVpn

این نوع VPN از بین دو گزینه دیگر قابل اعتمادترین و پایدارترین است. همچنین دارای بالاترین پیکربندی رمزگذاری است زیرا از پروتکل های امنیتی سفارشی استفاده می کند که از SSL/TLS برای تبادل کلید استفاده می کند. 

کاربران باید یکدیگر را احراز هویت کنند تا از طریق کلیدهای مخفی، گواهی ها یا نام کاربری و رمز عبور، ارتباط برقرار شود. یکی از سناریوهای استقرار اصلی که با OpenVPN® استفاده می شود، پیکربندی سایت به سایت است، برای مثال، راه اندازی یک تونل ایمن از یک سایت اصلی به یک سایت شعبه، با استفاده از GWN7000. 

در این سناریو روتر GWN7000 به عنوان سرور VPN با کلاینت های VPN از راه دور عمل می کند، یا می تواند به عنوان سرویس گیرنده VPN متصل به یک OpenVPN® از راه دور عمل کند.

اولین قدم ایجاد گواهی های سرویس گیرنده و سرور است تا امکان ارتباط رمزگذاری شده بین کلاینت ها و روترهایی که به عنوان سرور عمل می کنند، فراهم شود. 

پس از تکمیل، مدیر سیستم می تواند اجرای یک سرور Open VPN® را در سایت اصلی شروع کند. برای انجام این کار، به رابط کاربری وب GWN7000 در سایت اصلی دسترسی پیدا کنید و به VPN > OpenVPN® > سرور بروید.

مرحله بعدی پیکربندی سایت شعبه است تا به سایت اصلی اجازه داده شود به آن متصل شود. به روتر سایت شعبه دسترسی پیدا کنید و در رابط کاربری وب، VPN > OpenVPN® > Client را برای پیکربندی آن پیدا کنید. 

مرحله آخر تأیید این است که سایت اصلی و شعبه از طریق تونل OpenVPN® متصل و قابل دسترسی هستند.

icon About
امروزه شاهد تنوع بسیار زیاد محصولات و خدمات هستیم و این به عنوان شروع یک رقابت بزرگ برای افرادی که در این حوزه ها فعالیت می کنند به حساب می‌آید.

PPTP

این نوع مدل VPN دارای ابتدایی ترین روش های رمزگذاری است و به طور خاص در رایانه های ویندوزی به راحتی قابل تنظیم است. اساسا، PPTP داده ها را رمزگذاری می کند، آنها را در بسته ها قرار می دهد و یک تونل ایجاد می کند که جریان های ارتباطی ایمن را از طریق LAN یا WAN فراهم می کند. 

اجازه دهید نحوه ایجاد یک اتصال PPTP از طریق اینترنت با استفاده از روتر GWN7000 برای اتصال سایت A به سایت B را بررسی کنیم.

ابتدا، یک سایت اصلی راه‌اندازی کنید که اتصال از مشتریان PPTP را بپذیرد، در این مورد ما به سایت اصلی به عنوان سایت A اشاره می‌کنیم. سپس، مدیران باید کاربران PPTP یا سایت‌هایی ایجاد کنند که تحت رابط کاربری وب به آن متصل می‌شوند. از GWN7000 در تنظیمات سیستم > راهنمای کاربر. برای این سناریو ما به کاربر PPTP به عنوان سایت B اشاره خواهیم کرد. 

پس از تکمیل، مدیران باید یک نمونه سرور PPTP در روتر واقع در سایت A با دسترسی به VPN > PPTP > سرور ایجاد کنند. مرحله بعدی پیکربندی سایت B با پیمایش به VPN > PPTP > Client و افزودن IP عمومی سایت A در سرور PPTP از راه دور است. 

آخرین و آخرین مرحله شامل تأیید این است که LAN سایت A فهرست شده و از طریق تونل PPTP قابل دسترسی است.

L2TP

این نوع پروتکل تونل زنی یک توسعه PPTP است که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) برای فعال کردن عملکرد VPN از طریق اینترنت استفاده می شود. برای ارائه رمزگذاری بیشتر از PPTP طراحی شده است. L2TP به تنهایی رمزگذاری را ارائه نمی دهد، بلکه به پروتکل های رمزگذاری که از داخل تونل عبور می کنند برای ارائه حریم خصوصی متکی است.

می‌توانید پیکربندی یک کلاینت L2TP را در GWN7000 روی یک سرور راه دور با دسترسی به رابط کاربری وب روتر در زیر VPN > L2TP/IPSec و اتصال سرور راه دور به روتر برای برقراری اتصال، تنظیم کنید.

برای جزئیات بیشتر به این راهنمای پیکربندی اینجا مراجعه کنید.

خواه OpenVPN®، PPTP یا L2TP/IPSec را انتخاب کرده باشید، Grandstream کاربران را به گزینه هایی که برای ایجاد شبکه های خصوصی مجازی امن نیاز دارند مجهز می کند. روتر GWN7000 ما با راه حل های جامع WiFi و VPN ادغام می شود که به کاربران اجازه می دهد شبکه خود را در مکان های مختلف گسترش دهند و آن را انعطاف پذیر، سازگار و به طور فزاینده ای ایمن می کند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

question