راه اندازی ویپ چه مزایایی دارد؟

راه اندازی ویپ چه مزایایی دارد؟

راه اندازی ویپ
راه اندازی ویپ یک تکنولوژی جدید و بسیار کاربردی است که امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری، ارسال فکس و پیام را از طریق شبکه IP را فراهم می‌کند. از این رو اهمیت زیادی در سازمان و شرکت‌ها دارد چرا که راه اندازی ویپ، مزایای فراوانی را از جمله کاهش هزینه‌های ارتباطی، افزایش خدمات و ... را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد با ادامه این مقاله از اسپان با ما همراه باشید تا با راه اندازی ویپ و مزایای آن بیشتر آشنا شویم.
دوست دارید درباره ویپ بیشتر بدانید؟

ویپ چیست ؟

در چند سال اخیر اهمیت راه‌اندازی ویپ در سازمان‌ها و شرکت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش بوده است؛ زیرا بسیاری از آن‌ها برای ارتباطات تلفنی خود به منظور خرید و فروش، ارتباط بین شعب و نمایندگی‌ها و… نیازمند یک سیستم تلفنی یکپارچه و بهینه هستند.

 سیستم ویپ به دلیل داشتن مزایای متعدد برای مشترکین خود و همچنین رفع مشکلات سانترال‌ها به این نیاز پاسخ داده است و با فراهم کردن زیرساخت‌های قدرتمند موجب شده تا تماس‌های صوتی، تصویری و حتی اطلاعات بدون هیچ محدودیتی رد و بدل شوند؛ همین ویژگی، نقطه عطفی شد است تا بسیاری از مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر از راه‌اندازی ویپ به خوبی استقبال کنند.

راه اندازی ویپ

راه اندازی ویپ در سازمان‌ها و شرکت‌ها

امروزه اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها نیاز دارند تا به صورت روزانه با شرکت‌های فعال در حوزه کاری خودشان که در شهر یا کشورهای دیگر هستند، ارتباط داشته باشند به همین دلیل نیازمند یک سیستم بسیار قدرتمند و مدیریت شده هستند تا از طریق آن به راحتی بتوانند ارتباطات خود را به بهترین شکل ممکن و بالاترین کیفیت برقرار کنند.

 اینجاست که می‌توان از سیستم ویپ جهت راه اندازی این شبکه قدرتمند استفاده کرد چرا که به کمک آن به راحتی می‌توان تماس‌های صوتی، تصویری و حتی اطلاعات مختلف را بدون هیچ محدودیتی رد و بدل کرد. همین ویژگی ، نقطه عطفی شد تا مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک از راه اندازی ویپ و استفاده از مزایای آن استقبال خوبی داشته باشند.

icon About
امروزه شاهد تنوع بسیار زیاد محصولات و خدمات هستیم و این به عنوان شروع یک رقابت بزرگ برای افرادی که در این حوزه ها فعالیت می کنند به حساب می‌آید.

مزایای راه اندازی ویپ

همواره راه اندازی ویپ نسبت به سیستم تلفنی آنالوگ مزایای بسیار زیادی دارد چرا که هم از پایداری و هم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. دلایل زیادی برای استفاده از ویپ در سازمان‌ها و شرکت‌ها وجود دارد در این بخش از مقاله با برخی از مهم‌ترین این مزایا آشنا خواهیم شد.

کاهش هزینه‌های ارتباطی

شاید بتوان گفت که یکی از دغدغه‌های مهم سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ و کوچک این است که بتوانند هزینه‌های جانبی خود را کاهش دهند. هزینه‌هایی از قبیل تبلیغات، هزینه‌های نیروی انسانی و همچنین هزینه‌های ارتباطی از جمله این موارد هستند.

از جمله مهم‌ترین مزایای راه‌اندازی و نصب ویپ کاهش هزینه‌های ارتباطی این مراکز است. چرا که سیستم VoIP در بستر شبکه پیاده سازی می‌شود و از طریق همین شبکه (LAN , WAN , Internet ) فعالیت‌های ارتباطی انجام می‌گیرد به همین دلیل دیگر نیازی به سیم کشی‌های معمول نیست و بسیاری از هزینه‌ها در این خصوص کاهش می‌یابد.

افزایش قابلیت دسترسی

در کنار کاهش هزینه‌های ارتباطی، افزایش قابلیت دسترسی نیز یکی از مهم‌ترین مزیت‌های راه‌انداز VoIP است. در واقع این سیستم بر پایه ویژگی بسیار پیشرفته Cloud-Based امکان برقراری تماس از هر جایی را فراهم می‌کند و با افزایش قابلیت دسترسی هیچ گونه محدودیت مکانی ایجاد نمی‌کند.

مبتنی بر شبکه بودن این تکنولوژی امکان برقراری ارتباط بی‌حد و مرز را فراهم می‌کند به نحوی که خواهید توانست از طریق شبکه اینترنت و بدون محدودیت جغرافیایی از امکانات ویپ برای سازمان یا شرکت خود استفاده کنید.

مقیاس‌پذیری بالا

مقیاس‌پذیری بالای یکی از مزیت‌های مهم سیستم ویپ است. فرض کنید که شرکت شما در حال رشد و پیشرفت است و شما نیز قصد دارید در شهرهای دیگر شعبه افتتاح کنید. اگر شما برای شرکت خود سیستم  VOIP را راه اندازی کرده باشید به راحتی خواهید توانست بدون نگرانی و صرف هزینه زیاد شعبه‌های خود را گسترش داده و شبکه ویپ خود را توسعه دهید چرا که این سیستم قابلیت توسعه و مقیاس پذیری بسیار خوبی را دارد.

قابلیت یکپارچگی

قابلیت یکپارچگی در سیستم ویپ این امکان را فراهم می‌کند تا یک شبکه ارتباطی بین گوشی تلفن و سرور تلفنی به وجود آید. چون این ارتباط از طریق شبکه مثل اینترنت برقرار می‌شود ، اگر گوشی تلفن ویپ در یک سوی دنیا باشد و سرور در جای دیگر باشد به راحتی و در کسری از ثانیه امکان برقراری ارتباط فراهم می‌شود.

این بدین معنی است که به راحتی دفاتر و شعب در هر نقطه ای از دنیا که باشند بصورت یکپارچه می‌توانند با هم در ارتباط باشند که نتیجه آن سهولت در برقراری ارتباط و کاهش هزینه‌های شرکت خواهد بود.

مدیریت آسان

سیستم ویپ از اجزای مختلفی تشکیل شده است به نحوی که مدیریت تمامی بخش‌های آن یک چالش محسوب می‌شود. به همین منظور با استفاده از برنامه نویسی ویپ می‌توان این شبکه را مطابق با نیازهای کاربر شخصی‌سازی و بهینه کرد و مدیریت و کنترل آن را ساده‌تر کرد. در واقع به کمک این سیستم به راحتی خواهید توانست کاربری را حذف یا اضافه کنید و همچنین در صورت نیاز، برای نظارت بهتر از تماس‌های انجام شده گزارش تهیه کنید.

نکات مهم در راه اندازی ویپ

ویپ (Voip) یک تکنولوژی نوین با مزایای بسیار زیاد نسبت به سیستم‌های تلفنی و دیجیتال قدیمی است که امکان استفاده از شبکه به منظور مکالمات تلفنی ( انتقال صدا بر روی بستر شبکه) را به بهترین شیوه ممکن می‌کند. امروزه با بزرگ‌تر شدن سازمان‌ها و شرکت‌ها و همچنین افزایش شعب آن‌ها در اکثر شهرها و کشورهای جهان نیاز به استفاده از این تکنولوژی بیش از پیش احساس می‌شود.
در سیستم ویپ ، تماس‌های تلفنی به صورت دیجیتال و از طریق لایه TCP/IP در بستر شبکه انتقال می‌یابند به همین دلیل بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها با راه‌اندازی ویپ ارتباطات تلفنی خود را برقرار می‌کنند. از این رو راه‌اندازی و نصب ویپ از اهمیت بسیار بالایی در این مراکز برخوردار است.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

Share on print
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

question