آموزش رایگان ایزابل – جلسه اول

-
اِســـپان
آموزش رایگان ایزابل – جلسه اول - دانشنامه اسپان
آموزش رایگان ایزابل بر اساس سرفصل‌های آموزشی دوره معتبر ICA خواهد بود بدین ترتیب که پس از اتمام آموزش رایگان ایزابل شما باید بتوانیدبه راحتی راه‌اندازی مرکزتلفن ویپ با استفاده از ایزابل را به سرانجام برسانید و از این آموزش رایگان به درآمد برسید. در ادامه مطلب همراه با دانشنامه اسپان باشید تا دوره آموزشی رایگان ایزابل را پیش ببریم.

ما در ادامه این محتوا در مورد هریک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

مقدمه هر آموزشی بر این هست که شما با اصطلاحات و برخی از تعاریف آشنا شوید، در حین روند آموزش ممکن است که، دانش و تجربیات شما فراتر از مباحث مقدمه و تعریف‌های اولیه باشه اما پیشنهاد می‌کنم در راستای همسویی اطلاعات و تعاریف و همچنین مرور اطلاعات خودتان حتما جز به جز آموزش رایگان ایزابل را مطالعه کنید و در دام “من این موضوع را بلدم ” گرفتار نشوید.

پیش‌نیاز آموزش رایگان ایزابل :

  • آشنایی با مباحث Network+

  • آشنایی با مباحث شبکه و ارتباطات شبکه‌ایی  جهت ایجاد تنظیمات و کانفیگ ترانک ها و سایر تجهیزات ویپ اعم تلفن تحت شبکه و گیت‌وی یک الزام می‌باشد.

  • آشنایی با سیستم عامل لینوکس

  • دانش آشنایی با سیستم عامل لینوکس کمک شایانی در جهت رفع ایرادات یا باگ‌های سیستمی خواهد بود

مقدمه آموزش رایگان ایزابل: تعاریف اولیه

ایزابل Issabel چیست ؟

ایزابل یک سیستم ارتباطی یکپارچه است: ایزابل Issabel یک سیستم ارتباطی یکپارچه است، این یکپارچگی به این معناست که ایزابل می‌تواند در روند ارتباط تمام راه‌حل‌های ارتباطی شامل ارتباط صوتی، ارتباط تصویری، ارسال و دریافت فکس، پیام، ایمیلو…. را پشتیبانی کند.

تاریخچه ایزابل: یک نرم‌افزار جدید که پس از فروش الستیکس به 3CX توسط یک تیم جدید خلق و توسعه یافت

لایسنس ایزابل GPL است: این لایسنس یعنی این نرمافزار متن باز و رایگان است

ویژگی‌های ایزابل: کاربرپسند بودن و راحتی امکان کانفیگ ایزابل شاید بهترین ویژگی از دید اکثریت کاربران این نرم‌افزار محبوب باشه اما ایزابل ویژگی‌های جذاب و قدرتمند دیگری دارد که آنرا را سایر رقبا متمایز نشان داده، برخی از این ویژگی ها عبارتند از :استفاده جدیدترین نسخه استریسک، استفاده از آخرین نسخه CentOs، اضافه شدن Fail2ban و…

ویپ VoIP چیست ؟

ویپ Voip مخفف کلمه Voice over IP است. ما اگر صدا را با استفاده از پروتکل IP انتقال بدهیم یعنی داریم از VoIP استفاده میکنیم و در این رویه نوع شبکه مهم نیست .

علت استفاده  از تکنولوژی ویپ VoIP :

  • از مزایای اصلی شبکه IP مسیریابی است و این مزیت موجب کاهش هزینه‌های انتقال دیتا است
  • داده‌های ویپ دیجیتالی است پس دچار نویز نخواهند شد

سیپ SIP چیست ؟

 

پروتکل سیپ SIP مخفف کلمه Session initiation protocol یکی از متدوال‌ترین پروتکل‌های ویپ است. SIP یک پروتکل سیگنالیگ است که وظیفه برپایی، اصلاح وخاتمه جلسات مولتی مدیا را دارد.

پورت پیش‌فرض سیپ ۵۰۶۰ است در موارد امنیتی ویپ این پورت را تغییر می‌دهیم.

داده‌های ویپ دیجیتالی است پس دچار نویز نخواهند شد

-

موضوع مرتبط: 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *