مقایسه تلفن‌های گرنداستریم سری GRP و GXP

-
اِســـپان
مقایسه تلفن‌های گرنداستریم سری GRP و GXP
تلفن‌های تحت شبکه گرنداستریم Grandstream با تنوع زیادی که دارند موجب شده که در سراسر جهان توسط سازمان‌های و شرکت‌ها یا حتی به صورت پروژه‌های شخصی استفاده می‌شود. تلفن‌ها که دارای ویژگی‌های منحصر هستند ، به صورت خاص برای استفاده و تمرکز بر بهره‌وری بیشتر در برقرای ارتباط تولید شده‌اند. تلفن‌های گرنداستریم سری GRP جدیدترین امکانات از سری تلفن‌های ویپ رومیزی هستند و این تجهیزات قابلیت‌های ضروری و حرفه ای را برای کاربرد انواع سناریوهای ممکن را مقدور خواهند کرد . به عنوان جدیدترین سری، تلفن‌های گرنداستریم سری GRP دارای قابلیت های پیشرفته ای هستند که تلفن های IP سری GXP فاقد آن هستند و درک تفاوت بین این دو تلفن ویپ هنگام تصمیم گیری برای خرید مهم است. در این پست دانشنامه اسپان، سری‌های GXP و GRP را با هم مقایسه می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که جدیدترین نسل تلفن‌های IP گرند استریم در کجا پیشرفت‌های قابل‌توجهی ارائه می‌کنند.

ما در ادامه این محتوا در مورد هریک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

طراحی یکپارچه تلفن‌های گرنداستریم  

اگر با تلفن‌های تحت شبکه گرنداستریم آشنا باشید، نحوه انتخاب تلفن VoIP مناسب شاید برای شما یک چالش باشد. نسل‌های تولیدی در یک برند معمولا بر محور توسعه و رفع ایرادات قبلی است .
در یک مقایسه سریع بین این دو سری GXP و GRP بلافاصله متوجه تفاوت در طراحی ظاهر دستگاه‌ها خواهید شد. سری تلفن های IP GXP1600، GXP1700 و GXP2100 همگی در زمان‌های مختلف عرضه و ساخته شده اند و ظاهر کلی آنها این تفاوت را نشان می دهد . اما تلفن‌های گرنداستریم سری GRP دارای طراحی یکپارچه در همه مدل‌ها است که حسی مدرن و پیشرفته بودن تجهیزات به کاربر می‌دهد.

علاوه بر این، سری GRP دارای یک رابط کاربری یکپارچه برای کانفیگ در همه مدل‌ها نیز می‌باشد. این رابط کاربری نه تنها به گونه‌ای طراحی شده است که برای کاربر معمولی راحتر باشد، بلکه دسترسی آسان‌تر به ویژگی‌های مدیریت تماس و بهره‌وری تمرکز دارد.

به دلیل این عوامل، طراحی یکپارچه سری‌های GRP نه تنها با ظاهر بهتری ارائه شده ، بلکه استفاده مفیدتر و کاربردی برای کاربر به وجود می‌آورد.

پیکربندی و مدیریت تلفن‌های گرنداستریم

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP نه تنها تفاوت طراحی کلی با سری GXP دارند، بلکه دارای ویژگی‌های کلیدی نیز هستند که تنظیم و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. هر مدل در سری GXP ، نرمافزار یا فریم‌ور مخصوص به خود را دارد، در حالی که دستگاه‌های نسل GRP گرنداستریم دارای یک سیستم‌افزار یکپارچه در همه مدل‌ها هستند که فرآیند ارتقا و بروزرسانی دستگاه‌های GRP ، توسط هر تیم فناوری اطلاعات یا نصب‌کننده‌های سیستم را ساده می‌کند.

علاوه بر این، تلفن‌های ویپ را می توان به طور کامل در سیستم GDMS گرنداستریم مدیریت کرد. GDMS یک راه حل مبتنی بر کلود ارائه می دهد که در آن نصب کنندگان ویپ و کارشناسان فناوری اطلاعات می‌توانند دستگاه‌های Grandstream مانند سری GRP را پیکربندی و مدیریت کنند. این قابلیت به نصاب این امکان را می‌دهد که بتوانند همه‌ی درخواست‌های خود را از یک پلتفرم مدیریت کنند و دستگاه‌ها را در گروه‌های از پیش تعریف‌شده برای استفاده و نظارت سازمان‌دهی کنند.

در ضمن قابلیت Zero-Config برای همه مدل‌های جدید گرنداستریم در دسترس است، به این معنی که دستگاه‌های GRP را می‌توان به صورت خودکار پیکربندی کرد . زمانی که تلفن‌ها به شبکه‌ای با یک مرکز تلفن ویپ UCM که Zero-Config روی آن فعال است ،متصل شوند می‌توان به صورت اتوماتیک یک داخلی بر روی آن رجیستر کرد.

این قابلیت ها در کنار هم قرار می گیرند تا تهیه، پیکربندی و مدیریت سری GRP را در مقایسه با مدل های GXP ساده‌تر کنند.

GRP Series Carrier Grade IP Phones grandstream - دانشنامه اسپان

هدف و عملکرد روشن تر تلفن‌های گرنداستریم

دستگاه‌های GRP به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر یک هدف کاربردی و سناریوی مورد استفاده خود را داشته باشند.

در حالی که بین تعداد اکانت‌های SIP، دکمه‌های نمایش خطوط یا لاین و کلیدهای چند منظوره (MPK) ارتباط وجود دارد، تصمیم‌گیری در مورد انتخاب تلفن مناسب برای استفاده بر اساس ویژگی‌های آنها آسان‌تر است.

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP به دو دسته تلفن های تحت شبکه پرکاربرد و تلفن‌های تحت شبکه حرفه‌ای تقسیم می‌شود. مقرون به صرفه بودن همراه با پشتیبانی از برخی ویژگی ضروری تلفن ویپ برای تلفن‌های پرکاربرد در اولویت است ، در حالی که تلفن های تحت شبکه حرفه‌ای قیمت بالاتری دارند اما اندازه صفحه نمایش بزرگتر، کلیدهای سخت بیشتری برای مدیریت سریع تماس/استفاده از MPK و قابلیت های Wi-Fi دارند.

سری GRP در مقایسه با سری GXP، حق انتخاب تلفن ویپ مناسب بر اساس قیمت و نیازهای کاربران را آسانتر کرده است.

تلفن‌های گرنداستریم سری GRP دارای مجموعه ای از قابلیت‌ها و امکانات هستند که باعث می شود در مقایسه با سری GXP به عنوان نسل بعدی تلفن‌های تحت شبکه گرنداستریم متمایز باشند. طراحی یکپارچه و ملموس، پیکربندی و مدیریت پشتیبان بهتر، و موارد استفاده واضح تر، همگی با هم ترکیب می شوند تا یک انتخاب تلفن ویپ عالی برای کارشناسان IT و مشاغل ارائه دهند. اگر آماده کسب اطلاعات بیشتر در مورد سری GRP هستید، با کلیک کردن بر روی دکمه زیر به راهنمای خرید ما در فروشگاه محصولات نگاهی بیندازید.

-

موضوع مرتبط: 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *