راهنمای جامع خرید VoIP

-
اِســـپان
راهنمای جامع خرید VoIP دانشنامه اسپان
راهنمای جامع خرید VoIP یک سند زنده و بروز است. کسب‌وکارهای فیزیکی مختلف، اعم از انواع سازمان‌ها، شرکت‌ها و ... که نیاز به برقراری ارتباط هم‌زمان با چندین مشتری یا کاربر از راه دور، به کمک تلفن دارند، باید از سیستم‌های تلفن voip استفاده کنند. اگر شما نیز جزو همین گروه‌ها هستید و برای ایجاد شبکه ارتباطی بهتر سازمان خود با مشتریان هدف به تلفن ویپ نیاز دارید اما اطلاعات کاملی در این باره ندارید و به دنبال یک راهنمایی جامع خرید VoIP هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ما در ادامه این محتوا در مورد هریک از بخشهای زیر به صورت جداگانه صحبت خواهیم کرد:

راهنمای جامع خرید VoIP یک سند مکتوب برای انتخاب و خرید تجهیزات ویپ و نحوه راه‌اندازی سیستم ویپ است، اما پیش از شروع محتوای راهنمای جامع خرید VoIP نیاز هست برخی توضیحات پایه و تعاریف را بدانیم .

سرویس voip چیست؟ و چرا به آن نیاز داریم؟

سرویس تلفنی تحت شبکه که به نام ویپ (VoIP : Voice over Internet Protocolٰ) شناخته می‌شود، امکان برقراری ارتباط درون شبکه تلفنی به صورت هم‌زمان، با کمک شبکه را فراهم می‌آورد. در دنیای دیجیتال امروز، با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر فناوری و تکنولوژی، استفاده از سیستم ویپ، در سراسر دنیا مرسوم شده است.
اگر شما نیز در فضای کسب و کار، مشغول فعالیت هستید و نمی‌خواهید از این میدان رقابت عقب بمانید، باید راه‌اندازی ویپ را جدی بگیرید.

مزایای خرید ویپ

در ادامه با ۳ مورد از مهم‌ترین مزایای سیستم تلفنی ویپ که راه اندازی آن در هر سازمانی نیاز است، آشنا خواهیم شد.

 • به صرفه بودن از نظر بودجه سازمانی

این سیستم ارتباط تلفنی، با کمک گرفتن از شبکه، هزینه ارتباطات تلفنی داخل سازمان را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد و به ذخیره بودجه شرکت، کمک شایانی می‌کند.

 • عدم نیاز به راه اندازی بستر جدید

در اکثر شرکت‌ها و ساختمان‌ها می‌توان با کمک سیستم کابل‌کشی سابق، بدون نیاز به راه اندازی بستر جدید، سیستم VoIP را فعال‌سازی کرد، این کار علاوه بر سرعت بخشیدن به فرایند فعال‌سازی سرویس، به عدم اتلاف بودجه نیز کمک می‌کند.

 • امکان استفاده از تلفنهای مختلف

خوشبختانه در شبکه ارتباطی VoIP امکان برقراری ارتباط از طریق روش‌های مختلف مثل تلفن‌های آی‌پی، نرم‌افزارها، کامپیوترها و… وجود دارد.

فرآیند راهنمای جامع خرید VoIP چگونه است؟

خرید VoIP شامل مراحل طراحی سیستم بر اساس نوع نیاز و کاربری این شبکه ارتباطی برای شما توسط متخصصین مربوطه است. اگر قصد خریدار VoIP دارید، موارد مطرح شده در ادامه را با دقت بررسی کنید تا بتوانید با کم‌ترین هزینه، بهترین سیستم ویپ مورد نیازتان را تهیه کنید.

 • نیازسنجی دقیق

به این فکر کرده‌اید که هدفتان از راه اندازی ویپ چیست؟ چه تعداد کارمند دارید و در آن واحد، نیاز به برقراری چند تماس تلفنی دارید؟ مراحل و روش‌های راه اندازی ویپ را مطلع هستید؟
انجام دقیق مرحله نیازسنجی به شما کمک می‌کند تا کاربردی‌ترین سیستم VOIP را انتخاب و خریداری نمایید.

 • پشتیبانی codec از VOIP

نرم‌افزارهای و سیستم‌های مختلف محل کار شما از کدام codecها پشتیبانی می‌کنند؟ وجود قابلیت پشتیانی codec از سیستم ویپ، برای برقراری ارتباط بدون اشکال و صحیح، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 • مشخص کردن بودجه

اگر قصد خرید Voip پرقدرت و کاربردی را دارید نباید توقع صرف بودجه کم و ناچیز داشته باشید اما در کل، مشخص کردن هزینه‌ای که قصد خرج کردن آن را دارید، در ابتدای کار، به شما کمک می‌کند بر اساس بودجه مد نظرتان، بهترین ویپ موردنیازتان را خریداری نمایید.

 • مطمئن شدن از وجودضمانت و گارانتی

سیستم تلفن ویپ، از حساسیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و ممکن است در هر لحظه، به دلایل مختلف، درگیر مشکلات فنی شود، داشتن ضمانت سیستم ویپ از سمت شرکتی که آن را خریداری کرده‌اید، خیال شما را بابت هزینه‌های جانبی پیش بینی نشده ویپ، همچون تعمیرات و . … آسوده می‌سازد.

 • خرید تجهیزات جانبی لازم

زمانی که در حال خریداری و راه اندازی سیستم ویپ هستید، باید دقت کنید که تمامی تجهیزات جانبی ضروری مثل تلفن تحت‌شبکه، گیت‌وی و … را نیز تهیه کنید تا در فرایند فعال‌سازی VOIP با مشکل مواجه نشوید.

 • با ماژول‌های ویپ، آشنا شوید

در فرایند کارکرد VOIP، استفاده از برخی خدمات، نیاز به خرید ماژول مخصوص به آن را دارد، اگر پیش از خرید ویپ، از این ماژول‌ها اطلاعات کافی نداشته باشید سیستم مدنظرتان که برطرف کننده نیاز اصلی شما از ویپ است را نمی‌توانید تهیه کنید.
ماژول‌هایی همچون سیستم نظر سنجی خودکار مشترکین، امکان برقراری تماس خودکار، از جمله محبوب‌ترین ماژول‌های سیستم تلفن ویپ می‌باشد.

 • خرید محصولات آموزشی

استفاده از سیستم تلفن voip پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و در صورت نداشتن اطلاعات کافی در زمینه کار با این سیستم تلفن ارتباطی، ممکن است در آینده با مشکلات متعددی مواجه شوید، پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد استفاده از ویپ دارید، دنبال کردن آموزش‌های مربوطه پیرامون کار با این سیستم را نیز فراموش نکنید.

 • کمک از متخصصین برای نصب ویپ

شاید تصور کنید با دنبال کردن آموزش‌های رایگان داخل اینترنت، می‌توانید خودتان سیستمvoip را راه‌اندازی کنید، چنین طرز فکری خوب و ممکن هست، اما بهتر است از متخصصین کاربلد و خبره برای فعال‌سازی ویپ، کمک بگیرید.

راهنمای جامع خرید ویپ-دانشنامه اسپان
راهنمای جامع خرید ویپ-دانشنامه اسپان

موارد ضروری که پیش از خرید voip باید در نظر داشته باشید

علاوه بر در نظر گرفتن موارد بالا پیش از خرید ویپ، وجود موارد زیر را در شرکت یا سازمان خود، قبل از خرید VoIP را فراموش نکنید.
۱. مشخص بودن تعداد خطوط آنالوگ و E1
۲. وجود سرویس مناسب جهت فعال‌سازی ویپ در سازمان
۳. شبکه پایدار و مطئمن
۴. شفاف بودن سناریو عملکردی و استفاده از ویپ

هزینه خرید و راه اندازی سیستم ویپ، چقدر می‌شود؟

مقدار هزینه نهایی خرید Voip و راه اندازی آن، به نیازها و انتظارات شما از سیستم ویپ بستگی دارد و متغیر می‌باشد برای کسب اطلاعات دقیق از هزینه‌های فعال‌سازی این شبکه ارتباطی، با کارشناسان تیم ما تماس بگیرید.

سخن پایانی راهنمای جامع خرید VoIP

Voip، یک سیستم تلفن هوشمند می‌باشد که با کمک شبکه، امکان برقراری ارتباط یک‌پارچه بین کارمندان و مشتریان از طریق تلفن را فراهم می‌آورد، هر کسب و کاری برای مدیریت بین کارمندان و پاسخگویی به نیاز مشتریان، به راه اندازی سیستم تلفن ویپ، نیاز دارد. در این مقاله، راهنمای جامع خرید Voip  جزییات مهمی ارائه شد، چنانچه شما نیز قصد استفاده از این سیستم هوشمند تلفنی را دارید، پیش از اقدام به خرید، نکات مطرح شده در این مقاله را در نظر بگیرید تا بهترین تجربه را از خرید voip را داشته باشید.
-

موضوع مرتبط: 

2 دیدگاه
جواد

به تنهایی از موارد اشاره شده یک راهنمای جامع خرید Voip نیست ، سایر عوامل هم در این ارزیابی تاثیر داره به طور مثال اهداف سازمانی یا kip تعریف شده در ارتباط به این وجود از اطلاعات خوبتان ممنون

اسپان

سپاس از همراهی شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *